2009.05.30. 9:00 óra

Helyszín a Petneházi-réti Cserkészpark.

Verseny szabályok

Feltételek:

2 bíró (egyik az időt méri és a szabályok betartását figyeli a másik az eredményeket írja.)

1 ellenőrző kutya

Pályák mérete 10x10 m szalaggal körülkerítve, pályánként 5-5 gomba (a rejtéskor térkép készül).

Eredmények értékelése

A kutyáknak mind a 3 fordulóban 10 perc áll rendelkezésre hogy megtalálják a gombákat.

A versenynek vagy az idő lejárta, vagy a gombák legalább 4:0, 3:1 arányú megtalálása vagy a verseny mindkét versenyző általi feladása vethet véget.

A győzelemhez tehát legalább 3 gombát kell a győztesnek megtalálnia.

Az eredményhirdetéshez legalább 4 gombát kell a 2 kutyának összeszednie.

Ha a kutyák nem találnak meg 4 gombát az idő lejártáig, a versenyzők kérésére ellenőrző kutyát lehet hívni, aminek 5 perc áll rendelkezésére, hogy a hiányzó gombákat megtalálja. Ha az ellenőrző kutya segítségével 5 perc alatt nem jön össze a 4 darab megtalált gomba, akkor új pályán indulhat a 2 versenyző kutya.

10 perc letelte és 2:2 állásnál lehetőség van 3 perc hosszabbításra.

Verseny közben a kutyákon elektromos nyakörv és póráz nem lehet, sima nyakörv megengedett.

Sorsolás:

A kezdő párok két csoport (A és B) összesorsolásával alakulnak ki.

A csoport – akik már helyezve voltak valamelyik előző, DSZE által rendezett versenyen, kérésre lehet ide kerülni, nem kötelező és nem automatikus.

B csoport – nyeretlen kutyák.

A nagyobb létszámú csoportot sorsoljuk a kisebb létszámúhoz, a nagyobb lészámú csoport maradéka egymás ellen kerül kisorsolásra.

Nevezési díj:

DSZE tagoknak 3000.- Ft, nem tagoknak 6000.- Ft.

Nevezni a helyszínen lehet, de örülnénk, ha előzetesen jelentkezne aki akar jönni, sokat segítene a szervezésen.

4 megjegyzés:

geastrum írta...

"Ha nincs meg a győzelemhez szükséges eredmény: (4:0, 3:2, 3:1), egyik kutya sem jut tovább, a következő fordulóbeli leendő ellenfél automatikusan nyer."